Skip to main content

Як світовий лідер із виробництва молочної продукції будує data-driven бізнес з використанням технологій Creatio — історія успіху Lactalis Ukraine

Про компанію

Lactalis Ukraine — провідний виробник молочної продукції, що входить в міжнародну Groupe Lactalis. Виробничі потужності компанії в Україні складають три заводи — в Миколаєві, Павлограді та у Шостці, — а представлена на ринку продукція налічує вісім брендів, серед яких President, Дольче, Шостка, Lactel, Фанні та інші.

Groupe Lactalis — світовий лідер молочної галузі з унікальними сімейними традиціями та понад 85-річною історією розвитку культури виробництва молочної продукції. Заснована Андре Беньє у Франції в 1933 році, компанія сьогодні працює майже у 100 країнах та має обіг понад $23 млрд на рік.

Ключові факти

85 000

співробітників по всьому світу

94

країни, у яких представлена продукція компанії

50+

країн з промисловими потужностями

260+

виробничих підприємств

Результати автоматизації

  • Удосконалено планування продажів з точністю до 95%
  • Підвищено оперативність прийняття рішень та ROI промо-активацій
  • Створено накопичувальну базу промо-історії та аналітику ТМА
  • Спрощено й удосконалено систему планування

Глибока цифровізація — ключ до зростання бізнесу

Lactalis Ukraine працює з Creatio вже більше трьох років — за цей час у системі було створено понад 11 000 промо-активностей. Creatio допомагає не лише автоматизувати процеси трейд-маркетингу, а й управляти продажами, вести структурований каталог продукції з актуальними цінами (а це понад 350 SKU) та прискорювати операційні процеси.

Початкове впровадження та супровід клієнта на всьому шляху взяла на себе команда партнера Creatio — Sales’Up. Зусиллями партнера базова функціональність Creatio була розширена спеціалізованим галузевим рішенням — FMCG Management.

Сукупність no-code інструментів платформи, готових рішень вендора для автоматизації продажів та галузевої експертизи партнера дозволили в єдиному середовищі створити унікальну гнучку систему, з якою щоденно працюють менеджери комерційного відділу, трейд-маркетологи, аналітики та топ-менеджери Lactalis. Завдяки no-code технологіям Creatio співробітники самостійно налагоджують потрібні моделі планування та формули розрахунків, що дозволяє компанії швидко змінюватися в залежності від потреб бізнесу.

Колонка експерта

Олександр Андронік,
CEO Sales’Up

Автоматизація в FMCG — як врахувати все і навіть більше

Виробництво та продаж молочної продукції — це динамічний і висококонкурентний ринок, де все змінюється в режимі реального часу. Компанії шукають способи підвищення продажів як через мережі, так і дистриб’юторів. Здебільшого, ставка робиться на автоматизацію цього процесу, щоб передати програмним алгоритмам левову частку розрахунків, отримати прогнозні дані та знайти оптимальні шляхи для поліпшення бізнес-результатів.
Як правило, більшість FMCG-компаній ставить перед автоматизацією три ключові цілі:
  1. Підвищити ефективність продажів завдяки гнучкому багатовимірному плануванню — від розрахунку базової лінії та прогнозування додаткових об’ємів до аналізу фактично отриманих результатів та планування подальших дій.
  2. Збільшити віддачу від промо-активацій завдяки доступу до глибоких аналітичних даних у різних розрізах до рівня кожної окремої SKU.
  3. Оптимізувати витрати завдяки прозорому процесу управління бюджетами, включаючи планування, розподіл та контроль витрат.
«Автоматизація процесів FMCG-галузі особлива тим, що компанії оперують величезними масивами даних, що вимірюються десятками мільйонів записів. Це є яскравим прикладом data-driven бізнесу, адже вміння використовувати накопичені дані для пошуку закономірностей і швидкої трансформації є справжнім драйвером розвитку».

Точне планування продажів як перший крок до цілісної моделі управління

Lactalis Ukraine має розгалужену структуру продажів — це означає, що немає єдиних стандартизованих умов і процесів продажів через усі канали дистрибуції. Таким чином створюється величезний масив даних для ведення, обробки та аналізу, що потребує значної кількості часу та ресурсів, якщо ці процеси не автоматизовані. Наприклад, раніше менеджерам доводилося використовувати різні файли, потім тижнями зводити їх в агреговані таблиці, щоб отримати підсумковий план продажів. Процес узгодження планів виглядав ще складніше, враховуючи їхню розгалуженість і варіативність.

Сьогодні в Creatio налаштовано кілька десятків моделей планування. Універсальний інструментарій дає можливість вибудовувати будь-яку ієрархію показників у розрізі брендів, категорій та продуктів, міняти їх місцями та вираховувати приріст від промо з урахуванням багатьох змінних та залежностей.

Завдяки зменшенню впливу людського фактору нам вдалося збільшити точність планування до 95%. Це дуже важливо для нас, адже на великих об’ємах це дає відчутні результати.

Марина Ноздріна

Провідний аналітик консолідованої інформації,
Lactalis Ukraine

Важливою для Lactalis також є можливість розраховувати базові продажі (baseline) — ці дані зберігаються в історії кожного SKU. Можливість бачити об’єм продажів без урахування акційних пропозицій суттєво впливає на точність планування та промо-стратегії на наступні періоди.

Платформа містить велику кількість користувацьких інструментів для аналітики, в тому числі динамічні дашборди. З їх допомогою менеджери відслідковують фактичне виконання показників, аналізують ці дані та на їх основі планують нові продажі й промо-активності.

Завдяки автоматизації нам більше не потрібно збирати та тижнями обробляти безліч файлів, щоб отримати необхідну інформацію та проаналізувати її. Вся інформація зберігається та доступна в Creatio, тому ми можемо аналізувати нашу роботу з різних сторін та з різною глибиною деталізації. Наприклад, переглянути плановий чи фактичний ROI певної акції я можу всього в пару кліків.

Вікторія Лісіна

Керівник відділу трейд-маркетингу,
Lactalis Ukraine

Асортимент продукції Lactalis складає сотні SKU, кожна з яких має свою ціну та власну історію продажів та промо. Всі ці дані внесені в систему і постійно доповнюються, що забезпечує достатню базу для точного та якісного планування.

Наприклад, на етапі запуску промо-активації необхідно врахувати цілу низку факторів, серед яких — мета та терміни проведення промо, ціна продукту зі знижкою та без знижки, механіка знижки, тощо.

Всі ці параметри вносяться в Creatio, і вже система вираховує базові продажі, а також прогнозовані витрати та прибуток, який компанія може отримати за результатом цієї активності. Таким чином менеджер отримує готовий P&L проєкту, який відправляється на узгодження і подальшу реалізацію.

ЦИКЛ УПРАВЛІННЯ ТРЕЙД-МАРКЕТИНГОВИМИ АКТИВНОСТЯМИ

1
Підготовка даних для планування
2
Планування й узгодження бюджетів
3
Створення планів продажів із врахуванням промо-активацій
4
Виконання й контроль промо-активностей
5
Фінансові підрахунки і закриття циклу
6
Аналіз отриманих результатів

Корисним для Lactalis також став агрегований календар активностей та механізм контролю, який дозволяє відстежувати всі промо в розрізі SKU. Менеджеру достатньо розгорнути календарний план по одній або декільком із суміжних товарних позицій, щоб побачити поточні та майбутні промо по цьому продукту в інших мережах. Це дозволяє синхронізувати свої дії з колегами та уникнути певного внутрішнього «канібалізму», тобто ситуації, коли акція на один продукт суттєво знижує продажі іншого, або знижка в одній мережі негативно впливає на продажі в іншій.

«У Creatio ми налаштували процес, який дозволяє значно спростити планування промо. Завдяки тому, що вся історія промо-активностей зберігається в єдиному середовищі, ми можемо швидко дістати та проаналізувати ці дані», — прокоментувала Вікторія Лісіна, керівник відділу трейд-маркетингу, Lactalis Ukraine.

Всебічна аналітика в режимі реального часу

Після проведення промо-кампанії співробітники Lactalis аналізують її ефективність. Менеджер може використовувати вже налаштовані звіти або за допомогою гнучких no-code інструментів побудувати індивідуальні дашборди для відстеження своїх показників. Дані в Creatio оновлюються щодня, доступ до аналітики можливий в будь-який час і в будь-якому місці — це дає можливість працювати з оперативною інформацією і якісно впливати на майбутні результати.

Автоматизація допомогла Lactalis досягти високого рівня прозорості аналітичної інформації. Багатовимірна модель планування дозволяє аналізувати показники у форматі 360°. Топ-менеджмент та керівники департаментів можуть бачити результати роботи кожного каналу та контрагента. У низці налаштованих дашбордів — розрахунок прибутку на дату, план-факт виконання, статистика по кількості проведених активностей, доля додаткових об’ємів в загальних об’ємах та багато інших. Завдяки такій швидкій та детальній аналітиці з’явилася можливість маневрувати та змінювати промо-політику в режимі реального часу.

Автоматизація дозволяє нам бути якіснішими й оперативнішими в аналітиці та інформації. Також важливо, що Creatio — це досить жива система. Дуже зручно, що кожен може собі щось додатково налаштувати.

Вікторія Лісіна

Керівник відділу трейд-маркетингу,
Lactalis Ukraine

Колонка експерта

Олександр Андронік,
CEO Sales’Up

No-code як спосіб глибокої автоматизації в FMCG

У своїх проєктах цифровізації FMCG-компанії стикаються зі справжнім викликом. З одного боку, виробник працює з великою кількістю мереж, торгових точок, дистриб’юторів і товарів. З іншого боку, не існує уніфікованих моделей для всіх каналів продажів. Кожен канал має свої специфічні умови, які вимагають особливих формул для розрахунку показників. До того ж ці умови постійно змінюються.
Для підтримки такої гнучкості та варіативності варто використовувати сучасні no-code технології, які є основою Creatio. No-code платформа дозволяє трансформувати процеси, налаштовувати формули і моделі розрахунку різних показників, створювати складні дашборди і розвивати систему — усе це за безпосередньою участю майбутніх користувачів системи. Це люди, які чудово знають свої процеси і якнайкраще можуть налаштувати систему з урахуванням актуальних потреб бізнесу.

Про Sales`Up

Sales’Up — сучасна компанія-інтегратор рішень повного циклу, що підтримує проєкти від етапу формування перших вимог до запуску і комплексної підтримки клієнтів в майбутньому. З понад 8-річним досвідом в галузевій автоматизації, компанія пропонує готові рішення в FMCG- та Агро-секторах, а також новітні технології по роботі з даними.