Skip to main content

Усі фонди в єдиній системі Creatio - історія успіху SAVSERVICE

Як національний FMCG-дистриб’ютор повного циклу використовує платформу Creatio для управління промо-бюджетами та реалізації трейд-маркетингової підтримки клієнтів
Як національний FMCG-дистриб’ютор повного циклу використовує платформу Creatio для управління промо-бюджетами та реалізації трейд-маркетингової підтримки клієнтів

Про SAVSERVICE

SAVSERVICE - провідний дистриб’ютор України та Центральної Європи з портфоліо у понад 75 торгових марок, включаючи напої та солодощі, дитяче харчування, засоби гігієни та краси, текстиль та товари для дому. SAVSERVICE є національним дистриб’ютором для 80% партнерів. Місія компанії - робити якісні товари доступними для комфорту щодня.

Ключові факти

30+
років на ринку
29 філій
у 24 областях України
Відмінний сервіс для
60,000 торгових точок
1400+
кваліфікованих співробітників

Результати автоматизації

  • Збільшення продуктивності команди та ефективності промо-планів
  • Повний контроль за використанням бюджетів та фінансова дисципліна
  • Миттєвий доступ до оперативних даних та консолідованої звітності

Повна цифровізація як стратегія розвитку дистриб’юторського бізнесу

SAVSERVICE не лише виконує роль фінансово - логістичного оператора, а й надає своїм клієнтам повний спектр послуг: від збору замовлень та їх доставки до просування товарів в різних каналах та аналізу фінансових результатів. По всіх напрямках бізнесу SAVSERVICE створено КАМ-організації (Key Account Management - управління роботою з ключовими замовниками), які забезпечують реалізацію сучасних ринкових підходів Modern Trade каналу.

SAVSERVICE регулярно впроваджує інноваційні та високотехнологічні проєкти для прискорення обробки замовлень, підвищення продуктивності складських операцій, оптимізації транспортної логістики тощо. Також невід’ємною частиною цифрової моделі SAVSERVICE є трейд-маркетингові (ТМ) процеси. Для управління промо-бюджетами та реалізації трейд-маркетингової підтримки клієнтів компанія побудувала власне рішення на базі продуктів Creatio та Sales’Up.

Управління фондами - вкрай важливий блок у роботі з національними мережами. З розвитком компанії ми стали оперувати сумами, що у річному вираженні досягають двох мільярдів гривень. Ціна помилки може бути дуже болючою для компанії, тому ми задумалися над створенням програми, в якій були б зосереджені всі фонди. Враховуючи, що Excel чи наші внутрішні облікові системи не давали потрібних можливостей, було прийнято рішення про впровадження окремої управлінської платформи для нашої команди
Наталія Сушельницька
Директор департаменту трейд-маркетингу SAVSERVICE

Серед операційних проблем, які підштовхнули SAVSERVICE до автоматизації процесів трейд-маркетингу:

  • Відсутність єдиної програми обліку, через що кожен менеджер вів бюджети по-своєму.
  • Допускалися помилки у розрахунках, викликані людським фактором.
  • Відсутність централізованого інструменту контролю за витратами бюджетів.

Початок проєкту:

У 2018 році дистриб’ютор розпочав важливий і дуже глибокий етап проектування майбутньої програми. Джерелом знань стали експертиза та досвід SAVSERVICE , набуті в результаті співпраці з ключовим партнером - компанією Procter & Gamble. Кілька місяців команда проєкту працювала над баченням і технічним дизайном системи, яка отримала свою назву - AFINO: All Funds in One.

На початку проєкту ми розуміли, що будемо шукати потужну й одночасно гнучку платформу з можливістю швидкої адаптації та масштабування. І дійсно, за допомогою платформи Creatio ми змогли закрити дуже багато своїх потреб.
Юлія Войтюк
Керівник відділу продуктової підтримки бізнесу SAVSERVICE

У 2019 році за участю Sales’Up були проведені перші фундаментальні налаштування системи, і наприкінці того ж року нова система AFINO на базі платформи Creatio стала доступною для користувачів. Вона стала єдиним цифровим порталом, в якому працюють менеджери КАМ-організацій, а також їх керівники. Чітка стратегія цифровізації, регулярний зворотний зв’язок та no-code технології Creatio дозволяють компанії безперервно розширювати можливості й вдосконалювати систему, щоб надавати користувачам все більше й більше інструментів для ефективної роботи.

Концепція AFINO та використані технології

Ключове завдання AFINO - організувати роботу з трейд-маркетинговими ресурсами та бюджетами на просування в одному середовищі.

Ми сформували систему, яка адаптована під наш тип роботи та під поточні процедури компанії. Це гнучкий інструмент, в якому кожен акаунт-менеджер чи кожен співробітник, який відповідає за фонд, може планувати різні види промо. Система дозволяє контролювати можливі порушення рекомендованих правил при плануванні промо-активностей, додаткові об’єми та інші ключові показники.
Наталія Сушельницька
Директор департаменту трейд-маркетингу SAVSERVICE

AFINO покриває всі етапи процесу: узгодження комерційних умов з контрагентами, планування продажів та бюджетів на промо-просування, планування й узгодження ТМ-активностей, контроль фактичних витрат, платежів і балансу бюджетів, підготовку звітності для виробників. Для забезпечення цілісності процесу працює двостороння синхронізація AFINO з внутрішньою ERP-системоюSAVSERVICE . Зокрема, із AFINO в ERP передаються документи для формування знижок у накладних по запланованому промо, в той час як з ERP в систему передається товарообіг для обробки фактичних результатів.

В основі AFINO - потужна платформа Creatio, яка завдяки no-code технологіям та унікальній компонованій архітектурі надає максимальний рівень свободи в автоматизації процесів. Також у проєкті використано продукт Sales’Up FMCG Management for Creatio, який включає широкий набір готової функціональності для автоматизації процесів виробничих та дистриб’юторських компаній будь-якого розміру та з моделями будь-якої складності.

SAVSERVICE вирізняється структурністю, і ми завжди прагнемо досконалості. В рамках наших великих цілей, які ми формуємо на горизонті трьох років, платформа Creatio вказана як пріоритет №1 в напрямку інноваційності дистриб’ютора. Пріоритет компанії - це пріоритет кожного керівника і кожного рядового співробітника. Ми віримо, що коли всі сфокусовані та мають один спільний вектор, тоді вся компанія швидше рухається до результатів.
Наталія Сушельницька
Директор департаменту трейд-маркетингу SAVSERVICE
Автоматизація процесів FMCG-галузі особлива тим, що компанії оперують величезними масивами даних, що вимірюються десятками мільйонів записів. Це яскравий приклад data-driven бізнесу, адже вміння використовувати накопичені дані для пошуку закономірностей і швидкої трансформації є справжнім драйвером розвитку.
Олександр Андронік
CEO of Sales'Up

Втілення системного підходу до автоматизації процесів

Прозоре управління бюджетами й фондами

Піврічний цикл планування в компанії SAVSERVICE починається з формування планів продажів та промо-бюджетів по кожній мережі. Інформація вноситься в систему менеджерами КАМ-організацій, після чого візується керівниками підрозділів і, за необхідності, трейд-маркетологами.

Знаючи об’єми доступних коштів на проведення промо, менеджери планують та запускають окремі ТМ-активності. За результатами фактично проведених промо з ERP-системи в Creatio імпортуються витрати on-invoice, додатково менеджери фіксують фактично витрачені кошти off-invoice. В результаті система зводить баланс фондів, відображаючи доступні залишки або перевитрати.

Завдяки автоматизації ми отримали прозору картину використання коштів у кожен момент часу. Це дає можливість врівноважено управляти фондами та більш якісно планувати як в короткостроковій перспективі, так і на довгостроковому горизонті.
Наталія Сушельницька
Директор департаменту трейд-маркетингу SAVSERVICE

Уніфікований процес планування промо

В Creatio консолідується інформація про всі заплановані та фактично проведені промо. На сьогодні в системі створено близько 50 000 ТМ-активностей, що є драйвером продажів та джерелом якісної аналітики. Для організації чіткого й зрозумілого процесу передбачені типізовані форми, діють автоматичні перевірки внутрішніх правил та обмежень, а також налаштовані багаторівневі процедури візування промо-активностей, документів, платежів тощо.

Контроль документів та платежів

Для обліку та контролю фактичних платежів за рахунками чи іншими документами, що отримані від партнерів, передбачено окремий розділ. Менеджери подають заявки на відшкодування витрат, які опрацьовуються співробітниками фінансового та бухгалтерського відділів, а також перевіряються на наявність необхідних документів для закриття операції. Повна інформація про планові та фактичні платежі доступна менеджерам та їх керівникам для випадків, коли потрібно щось додатково перевірити.

Всі комерційні домовленості по роботі з ТОП замовниками ведуться в Creatio. Вони групуються по статтях згідно з нашою внутрішньою класифікацією, наприклад, торгові умови, промо, візуальна представленість на полицях, мерчандайзинг тощо, зібрані в одній системі.
Наталія Сушельницька
Директор департаменту трейд-маркетингу SAVSERVICE

Глибока аналітика та підготовка звітності

Щотижнево керівники отримують звіти із системи з поточним балансом фондів, а також регулярно проводять внутрішні рев’ю разом із менеджерами для аналізу ефективності роботи з фондами. Creatio дає можливість проаналізувати кожне промо з точки зору загальних фінансових результатів, до рівня замовника, категорії, лінійки. На основі цієї інформації компанія планує майбутні кроки та формує рекомендації щодо активностей, які варто чи не варто повторювати.

Організація роботи трейд-маркетологів

Автоматизація роботи з національними мережами стала для SAVSERVICE першочерговим етапом проєкту, адже канал Modern Trade становить значну частину бізнесу дистриб’ютора. Відшліфувавши в Creatio всі процеси КАМ-організацій, команда проєкту перейшла до автоматизації всіх інших каналів збуту, які управляються трейд-маркетологом (від формування національних промо-календарів до аналізу, оцінки ефективності та контролю балансу фонду).

Результати автоматизації та рецепти успіху

За допомогою рішень Creatio та Sales’Up у компанії SAVSERVICE сформовано єдину консолідовану програму для всієї команди з одною системою координат та уніфікованим форматом звітності по всіх напрямках бізнесу. У кожен момент часу доступна інформація про те, як генеруються і як витрачаються фонди.

Creatio дозволяє об’єднати всі необхідні комерційні та фінансові дані в одному середовищі, а також на новому рівні управляти цими даними - заглиблюватися до кожної ТМ-активності, прораховувати різні варіанти, проводити план-факт аналіз продажів та визначати ефективність. Це дозволяє менеджерам більш якісно виконувати свою роботу, а керівникам - контролювати фінансову дисципліну та знаходити нові шляхи для розвитку бізнесу.

Ми прислуховуємося до наших користувачів і регулярно проводимо опитування, щоб кожен зміг висловити свою думку та поділитися ідеями, як можна покращити роботу в системі. Такий зворотній зв’язок дуже цінний для нас, адже він допомагає виявляти вузькі місця та створювати функціонал, з яким працювати дійсно зручно й ефективно.
Юлія Войтюк
Керівник відділу продуктової підтримки бізнесу SAVSERVICE

Про Sales'Up

Sales'Up - сучасна компанія-інтегратор рішень повного циклу, що підтримує проєкти від етапу формування перших вимог до запуск і комплексної підтримки клієнтів в майбутньому. З понад 8-річним досвідом в галузевій автоматизації, компанія пропонує no-code інструменти та готові рішення в сфері управління даними.