Skip to main content

Система управління бізнес-процесами (BPMS)

Creatio – web-рішення, яке об’єднало всі відомі інструменти для роботи з клієнтами та автоматизації бізнес-процесів підприємства.

Замовити демо

Відправляючи цю форму, ви надаєте згоду на зберігання й обробку ваших особистих даних компанією Creatio згідно з Політикою конфіденційності.

BPMS-система для роботи з бізнес-процесами будь-якої складності

bpms-video

logo-studio-color

Інтелектуальна платформа Studio Creatio дозволяє створювати та автоматизувати бізнес-процеси будь-якої складності. Готова бібліотека процесів, побудованих відповідно до найкращих світових практик, надає можливість швидкої та ефективної інтеграції у бізнес.

У BPMS реалізована синергія технологій управління бізнес-процесами та кейс-менеджментом. Гнучке налаштування процесів і можливість швидкого масштабування допоможе досягти операційної досконалості.

Як управляти бізнес-процесами за допомогою ВРМ-систем

Робота в BPMS-системі

Ринкам із високим конкурентним середовищем (фінанси, страхування, телекомунікації) притаманна часта зміна бізнес-процесів, які вимагають оперативнішого та ефективнішого відгуку. Існує безліч різних підходів і програмних рішень, що дозволяють коригувати процеси відповідно до умов, що динамічно змінюються, проте дедалі частіше бізнес став звертатися до принципово нового класу систем — BPMS (Business Process Management System/Solution).

Ці системи управління бізнес-процесами  реалізують процесний підхід до управління компанією і дозволяють автоматизувати наскрізні бізнес-процеси, швидко їх змінювати.  BPMS потрібні насамперед компаніям із унікальними процесами (наприклад, держструктури), оскільки здатні усувати функціональні бар'єри - результат розрізненості підрозділів або корпоративних застосунків у компанії.

Дізнатися ціну і умови використання системи

BPMS системи як частина управлінської методики

Бібліотека процесів

По суті BPMS системи є лише інструментом для реалізації нової управлінської методики, іменованої ВРМ (Business Process Management), її технологічною частиною.

З погляду філософії управління, BPM - це сукупність ідеології та програмного забезпечення для управління бізнес-процесами. Вперше цей підхід до управління з'явився в 2000 році та змінив популярний того часу реінжиніринг бізнес-процесів, який був занадто складним і полягав в їхньому фундаментальному переосмисленні і радикальному реконструюванні. У глибшому розумінні BPM закликає відійти від функціонального підходу в управлінні організації до її бачення як сукупності бізнес-процесів. На відміну від реінжинірингу, BPM має на увазі безперервне вдосконалення бізнес-процесів, а в основі концепції перебуває принцип щільної взаємодії між користувачами та апаратними засобами, іншими системами. Детальніше на сторінці - BPM-технології та бізнес-процеси 

До того ж ключовою перевагою BPMS є те, що бізнес-користувачі отримують можливість брати активну участь у вдосконаленні бізнес-процесів завдяки простим та інтуїтивно зрозумілим інструментам. Системи цього класу не конкурують і не є альтернативою іншим обліковим системам, а навпаки - об'єднують їх в єдиному уніфікованому середовищі управління. Завдяки наскрізній інтеграції BPMS замикають на собі такі автоматизовані системи як, наприклад, CRM і ERP і з'єднують всі бізнес-процеси компанії, дозволяючи управляти ними результативніше. Інакше кажучи, BPMS являє собою інтегрований набір інструментів для моделювання бізнес-процесів, автоматизації їх виконання і вимірювання ефективності.

Реалізація цих аспектів процесного управління в системах цього класу забезпечується за рахунок трьох їхніх складових: засобів побудови процесів, їхнього виконання (платформа) і моніторингу (журнал процесів). Розглянемо кожен із елементів і їхню реалізацію в BPM-системі Creatio докладніше.

Моделювання в системі управління бізнес-процесами

Перенаправлення в продажі - бізнес-процес

Побудова процесів в BPMS здійснюється на основі нотації BPMN 2.0 - найсучаснішої та найдосконалішої мови моделювання бізнес-процесів серед наявних. Нотація є досить гнучкою для оперативної зміни бізнес-процесів і простою для того, щоб моделювати їх могли непрофесіонали.

Для побудови процесів у системі Creatio бізнес-користувачеві досить скористатися таким інструментом, як дизайнер процесів. Умовні позначення, що використовуються дизайнером для моделювання бізнес-процесів, представлені як блок-схеми і діаграми, що робить процедуру зрозумілою завдяки наочності.

Набір правил і елементів, за допомогою яких можна побудувати процес, робить її гнучкою. Незаперечною перевагою моделювання бізнес-процесів компанії в системах класу BPMS є те, що ці процеси не просто документуються, але й виконуються. Це дозволяє попередньо протестувати їх і відкоригувати слабкі місця перед тим, як запустити процес у роботу.

Схема бізнес-процесу в системі може містити:

 • підпроцеси, розгалуження та додаткові умови переходу;
 • елементи, що автоматично виконуються системою;
 • елементи, що генерують події, які автоматично запускають процес у системі.

Наприклад, необхідно змоделювати процес узгодження рахунку. Насамперед визначаємо логіку роботи і розбиваємо процес на етапи. У нашому прикладі, припустимо, їх буде три: 1) Створення заявки на узгодження рахунку; 2) Перевірка цієї заявки; 3) Результат заявки (цей етап міститиме розгалуження залежності від результату): заявка схвалена - роздрукувати рахунок або відхилена – зателефонувати постачальнику.

Для побудови схеми цього бізнес-процесу в дизайнері процесів системи Creatio необхідно використовувати такі елементи:

 • «виконати завдання», «питання користувачеві» - результат виконання цих елементів залежить від обраних користувачем опцій
 • умовні потоки - активуються заданими для них умовами
 • логічні оператори - активують один із умовних потоків, залежно від результату виконання елементів із першого пункту.

Протестуйте демо-версію BPMS безкоштовно

Дізнайтеся більше про можливості BPMS-системи

Виконання бізнес-процесів в BPMS

Виконання бізнес-процесу починається зі схеми в системі, де і відбувається його запуск. Виконання процесу - це автоматичне проходження його кроків і реалізація контролю. Водночас кожен користувач, задіяний у функціонуванні бізнес-процесу, бачить завдання і дії, які від нього вимагаються. Залежно від налаштувань бізнес-процес у системі може бути запущений користувачем вручну або автоматично – за вхідною (генеруючою) подією. Під час виконання процесу користувач отримує підказки системи щодо наступних кроків.

Як відбувається виконання кроків процесу

Запуск процесу

Кроки процесу в системі можуть виконуватися автоматично або вручну користувачем. Автоматичне виконання запускається, наприклад, коли необхідно видалити або додати в систему дані, що відповідають заданим умовам. Вручну виконуються кроки процесу, що вимагають, наприклад, надсилання email-повідомлення клієнту. У цьому разі процес переривається, проте чекатиме на виконання певних дій користувача, після чого триватиме.

Виконання

Під час виконання процесу система може запропонувати користувачеві ввести дані, яких бракує (наприклад, інформацію, отриману поза системою) або ухвалити рішення, обравши один із варіантів дій для продовження процесу. На кожному етапі ви можете додавати різні сценарії розвитку процесу. Гнучке налаштування, простота та функціональність дизайнера процесів спільно з інструментами кейс-менеджменту дозволить постійно покращувати процес виконання.

Приклад

Під час виконання процесу продажу користувачеві необхідно домовитися з клієнтом про зустріч (зателефонувавши), далі - провести презентацію і, залежно від результату, виконати такі дії на вибір: якщо клієнт готовий до покупки - процес завершується, якщо сумнівається - процес прямує альтернативним потоком і очікує на дії користувача. У цьому разі система запитає, чи потрібно провести ще одну зустріч і запропонує користувачеві варіанти відповідей.

Готові спробувати? 

Для вас доступна безкоштовна 14-денна версія CRM-системи Creatio з необмеженою кількістю користувачів!*

*Після закінчення тестового періоду ви можете оформити підписку і продовжити роботу в системі без втрати внесених даних та виконаних налаштувань.

Creatio входить в ТОП-10 кращих CRM-систем в світі

Група компаній Terrasoft, розробник платформи Creatio для управління бізнес-процесами продажів, маркетингу та сервісу, заснована в 2002 році. Місія Terrasoft - допомагати організаціям швидше реалізувати свою стратегію завдяки унікальній синергії технологій BPM і CRM.

Продукти Creatio щорічно завойовують престижні нагороди, а також високо оцінюються професійними галузевими та аналітичними агентствами.

 • Сreatio named a Leader in the Gartner Magic Quadrant for Sales Force Automation (2021).

 • Creatio named a Leader in the Gartner Magic Quadrant for B2B Marketing Automation Platforms (2021)

 • Creatio has been included in the Gartner Magic Quadrant for the CRM Customer Engagement Center (2020)

 • Creatio has been included in the Gartner Magic Quadrant for Enterprise Low-Code Application Platforms (2021)

 • Creatio has been included in the Gartner Magic Quadrant for Intelligent Business Process Management Suites (2019)

 • Creatio named a Strong Performer in The Forrester Wave™: Digital Process Automation for Wide Deployments, Q1 (2019)

 • Creatio named a Strong Performer in The Forrester Wave™: Customer Service Solutions, Q2 (2019)

 • Creatio named a Strong Performer in The Forrester Wave™: CRM Suites, Q4 (2018)

 • Creatio named a Strong Performer in
  The Forrester Wave™: B2B Marketing Automation Platforms, Q4 (2018)

 • Creatio named a Strong Performer in The Forrester Wave™: Cloud-Based Dynamic Case Management, Q1 (2018)

 • Creatio named a Strong Performer in The Forrester Wave™: Sales Force Automation Solutions, Q2 (2017)

 • Creatio has been recognized in the LCAP Technology Value Matrix 2020 by Nucleus Research.

 • Creatio has been recognized as a Leader in the CRM Technology Value Matrix 2020 by Nucleus Research.

 • Creatio named a Leader in the Grid® Reports for Business Process Management and CRM | Winter 2021 by G2.

 • Creatio named a winner of the CRM Watchlist 2020 award led by Paul Greenberg, one of the most influential thought leaders in the CRM industry.

 • Creatio named a 5-Star Partner Program Award Winner among Cloud Vendors by CRN Magazine for the third consecutive year (2020).

 • Creatio named a winner of a People’s Choice Stevie® Award for Favorite New Products in The 18th Annual American Business Awards® (2020).

 • Creatio named a Leader in three categories of the 2019 CRM Market Leader Awards - Enterprise CRM, CRM for Midsize Companies and SFA.

 • Creatio named a winner of a Gold Stevie Award in the Digital Process Automation Solution category in The 17th Annual American Business Awards. (2019).

 • Creatio named Market Leader in the Summer 2020 Low-Code Development Platforms Customer Success Report.

 • Creatio named a Top 1 business process management solution by FinancesOnline for the second year in a row (2019).

Read our CRM Buyer’s Guide and choose the best software!